Zespół muzyczny na wesele – od czego zacząć poszukiwania? Mar30

Tematyka

Podobne info

Zespół muzyczny na wesele – od czego zacząć poszukiwania?

Wesele to niepowtarzalne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jest to przede wszystkim ważna decyzja, którą dwoje ludzi (na ogół stosunkowo młodych między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia) podejmuje zazwyczaj tylko raz. Warto jednak pamiętać, że obok ślubu i przysięgi składanej czy to przed ołtarzem czy to w urzędzie stanu cywilnego, istotna pozostaje również kwestia samego wesela. Niektórzy decydują się na mały poczęstunek dla najbliższych, inni postanawiają urządzić wspaniałe, wielkie przyjęcie, o którym będzie się mówiło latami. Bez względu na to, jaka będzie nasza decyzja powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów, bez których nie uda się żadne przyjęcie weselne. Mowa tutaj chociażby o takich szczegółach, jak zespół muzyczny, sala weselna czy suknia ślubna panny młodej. Jak zacząć zatem przygotowania do wesela? Czym się kierować? Okazuje się, że zaplanowanie wymarzonego ślubu i wesela nie jest tak proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Warto zatem już zawczasu dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Krok pierwszy – poszukiwania sali weselnej. Restauracja, remiza, ogród?

Przyjęło się, że to właśnie od Sali weselnej rozpoczynamy przygotowywania do naszego ślubu. Warto oczywiście już na starcie zadecydować o kilku kwestiach związanych z samym przyjęciem. Trzeba na przykład ustalić, ilu gości (choćby w przybliżeniu) planujemy zaprosić. To głównie od tego zależy, jak dużej Sali będziemy potrzebować. Kolejna kwestia to wybór miejsca, do którego zaprosimy przyszłych gości. Wiele osób z różnych względów decyduje się na restauracje. Inni (zazwyczaj ci, którzy mają ograniczony budżet) wybierają remizy i sale wiejskiej. To od nas zależy, jak udekorujemy miejsce wesela. Pomysłów jest z kolei mnóstwo, a inspiracje warto czerpać chociażby z sieci internetowej (nie tylko z profesjonalnych stron, bowiem wiele pomysłów znajdziemy także na blogach).

Krok drugi – poszukiwania oprawy muzycznej. Jak znaleźć idealną kapelę lub didżeja?

Dobry zespół muzyczny na wesele to podstawa udanej zabawy. Nie da się temu zaprzeczyć. Jak znaleźć odpowiednią orkiestrę? A może wybrać popularnego w ostatnim czasie DJa? Tak naprawdę ciężko stwierdzić, która opcja będzie najlepsza, ponieważ wszystko zależy od naszych osobistych upodobań i oczekiwań. Warto wypytać znajomych o to, kogo polecają. Być może ich doświadczenia pomogą nam przy wyborze i będą cennym drogowskazem nie tylko w tej kwestii. Filmy różnych zespołów można znaleźć w internecie. To między innymi właśnie tam promują się mniej lub bardziej znane kapele weselne.

Krok trzeci – kwestia ślubu. Gdzie zawrzeć związek małżeński?

Warto również zawczasu zdecydować, jaki rodzaj ślubu planujemy. W kościele? A może w urzędzie stanu cywilnego? Poza przyjęciem jest to najważniejsza rzecz związana z opisywanym wydarzeniem. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy jesteśmy wierzący i praktykujący. Dla osób różnych wyznań odpowiednim wyjściem okazuje się z kolei urząd stanu cywilnego.