Stylowe meble kuchenne

Kuchnia to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Nie tylko pod względem praktycznym. Jak się bowiem okazuje, Polacy coraz częściej dbają również o estetykę aranżowanych pomieszczeń kuchennych. W takim miejscu ma być nie tylko funkcjonalnie, ale również – a może nawet przede wszystkim – miło, przytulnie i ciepło. Podstawą wyposażenia każdej kuchni są oczywiście odpowiednie meble, które mogą podkreślić każdy wybrany styl. Trendy kuchenne zmieniają się dosyć często. W jednym sezonie magazyny i portale dekoratorskie przedstawiają pomieszczenia w minimalistycznym i nowoczesnym wydaniu. W kolejnym skupiają się przede wszystkim na powrocie do przeszłości, czyli na wnętrzach typu retro czy vintage. Który model sprawdzi się w naszych kuchniach? Czy warto decydować się na popularne w ostatnim czasie meble na wymiar? Odpowiedzi na te pytania warto poznać jeszcze przed rozpoczęciem zmian aranżacyjnych.

Meble w stylu minimalistycznym

Od wielu lat popularnością cieszą się meble w tak zwanym stylu minimalistycznym. Tego typu konstrukcje meblowe wykonywane są zazwyczaj z prostych, gładkich materiałów jak szkło czy stal. Połączenie dwóch wspomnianych budulców rzeczywiście może przynieść fenomenalny efekt. Jeśli chodzi o takie meble kuchenne Poznań czy Wrocław to miejsca, w których znajdziemy interesujące salony meblowe proponujące równie ciekawe opcje w zakresie wyboru minimalistycznych, szafek, blatów czy stołów. Kolory nowatorskich, sterylnych kuchni oscylują głównie w odcieniach czerni, bieli i szarości. W takich pomieszczeniach na próżno szukać dekoracji. Podsumowując, w kuchni minimalistycznej z pewnością znajdziemy meble:

  • wykonane ze szkła i stali (ewentualnie w połączeniu z drewnem),
  • w odcieniach takich kolorów jak: biel, czerń, szary,
  • bez zdobniczych wykończeń,
  • proste, nowatorskie, dające poczucie surowości.

Prowansja w sercu kuchni

Meble w stylu prowansalskim wybierane są przede wszystkim przez mieszkańców domków jednorodzinnych. Najczęściej są to rodziny z dziećmi. Kuchnia prowansalska daje miłe poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Chętnie w niej przebywamy, gotujemy i wspólnie przygotowujemy posiłki. Meble prowansalskie wykonywane są z reguły z jasnego drewna dobrej jakości. Zazwyczaj szafki i blaty posiadają dekoracyjne wykończenia, dzięki czemu cała kuchnia nabiera niepowtarzalnego, urzekającego wyrazu. Na drewnianych blatach i półkach nie zabraknie stylowych i oryginalnych ozdób. Jeśli chcemy urządzić prowansalską kuchnię, nasze meble muszą z pewnością:

  • zostać wykonane z jasnego, dobrego drewna,
  • posiadać oryginalne, ciekawe wykończenia,
  • mieć miejsce na gustowne, stylowe dodatki.

Meble w nowtorskim stylu glamour

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się meble w stylu glamour. Ciekawe, odważne kolory, blaty produkowane na wymiar i dodatki charakteryzujące się dużym przepychem mogą wspólnie zagwarantować fenomenalny efekt. Na kuchnie glamour decydują się na przykład właściciele kawalerek. Jeśli kuchnia łączy się z salonem, warto pokazać nieco odważniejszą wersję aneksu. By to zrobić, meble nawiązujące do glamour powinny być:

  • skontrastowane z otoczeniem,
  • różnorodne (szafki, regały, szuflady… – niczego nie może zabraknąć),
  • oryginalne i ciekawe.

Oryginalna kuchnia w stylu retro

Kuchnie w stylu retro w pewnym sensie przypominają kuchnie prowansalskie. Nawiązują do przeszłości, są klasyczne i jednocześnie praktyczne. W takich miejscach doskonale sprawdzają się drewniane blaty z ciekawymi wykończeniami.

Kuchnia w innowacyjnym stylu skandynawskim

Czyste, białe, praktyczne. Tak w skrócie można scharakteryzować meble w stylu skandynawskim. W takim miejscu nie spotkamy zbyt wielu ozdób, jednak paradoksalnie kuchnie skandynawskie okazują się dość przytulne.

Meble kuchenne pełnią ważną funkcję w każdej kuchni. Należy dobrze zastanowić się nad zakupem odpowiednich szafek i blatów, ponieważ to one zadecydują o wyglądzie naszego pomieszczenia. Równie ważne są oczywiście dodatki, które dobierzemy w końcowej fazie aranżacji.